Error
  • The template for this display is not available. Please contact a Site administrator.

IV Kup Vojvodine 2018

Ekipno takmičenje pod pokroviteljstvom VPF "IV KUP VOJVODINE 2018" održalo se u Rumi , dana 23.09.2018 godine u prostorijama Pikado Kluba "Harold".

Učešće na IV Kupu je uzelo 11 ekipa iz APV koji su u jedinstvenom sistemu takmičenja na ovim prostorima imali priliku da uživaju u pikadu i prikažu zavidnu formu jer su svi posetioci i učesnici imali priliku da vide veliki broj uzbudljivih mečeva.

 

 

  Učesnici:

 IV KUP Vojvodine  Ekipa/Grad  Sastav ekipe

Black Code A

Black Code B

Black Code C

Babić/Aničić

Mijatović/Plećaš

Šakota/Maksić

Harold A

Harold B

Harold C

Harold D

Smolić/Ćujić

Stojanović/Katić

Božić/Majstorović

Mikavica/Bogdanović

 

Podrum A

Raduški/Milanović

Ruma A

Kovačev/Žebeljanović

 

Korner A

Dimitrijević/Femić

 

RU 16 

Pavlović G./Pavlović R.

 

Tabele rezultata:

 

 

Zapisnici mečeva:

Čestitike svim učesnicima a posebno najuspešnijim ekipama!!

Zahvaljujemo se Pokrajinskom sekretarijatu za sport bez čije pomoći ova i slične pikado akcije ne bi bile realizovane a nadamo se da će lepa slika pikado sporta sa ovog događaja omogućiti nastavak naše uspešne saranje.

Posebno ohrabruje činjenica da su našem savezu pristupila nova tri pikado kluba sa kojima ćemo nadamo se doprineti još većem broju takmičara u narednoj takmičarskoj sezoni.

 Srdačan pozdrav

Vojvođanska pikado federacija

III KUP Vojvodine 2017

Treći Kup Vojvodine održao se 18.06.2017 godine u Novom Sadu, Temerinska 50 sa početkom u 12.00 časova.

Ono što posebno raduje sve pikadiste jeste učešće novih takmičarskih ekipa iz gradova i regija u kojima do sada pikado aktivnost nije zapažena u nekom većem obliku.

PROPOZICIJE KUPA VOJVODINE 2017

 

Spisak prijavljenih ekipa i takmičara:

1. Ekipa RUMA  A: Milorad Žebeljanovic/Radovan Katić  

2. Ekipa RUMA B: Aleksandar  Ćujić/ Radovan Stojanović

3. Ekipa RUMA „C“: Joza Kovačev/Ratko Pavlović 

4. Ekipa RUMA  „D“: Bratislav Ristić/Goran Pavlović

5. Ekipa PK BLACK CODE „A“: Siniša Mijatović/Aco Babić

6. Ekipa PK BLACK CODE „B“: Dragoslav Racić/Ognjen Šakota

7. Ekipa PK BLACK CODE “C”: Predrag Dimitrijević/Jovan Plećaš 

8. Ekipa PK BLACK CODE “D”: Stefan Čobanović/Marko Gavarić

9. Ekipa ODŽACI „A“: Nikola Dimitrijević/Miroslav Turčan 

10. Ekipa ODŽACI „B“: Igor Vučić/Marko Radulović 

11.  Ekipa ODŽACI „C“: Vladan Vučić/Vuk Doroški

12. Ekipa PANČEVO: Goran Dramićanin/Darko Nerandžić

 

Prema tablici iz Propozicija, ekipe su podeljene u dve grupe, pazeći pri tom da se prve dve  ekipe iz istog kluba ili grada ne nadju u istoj grupi u prvoj fazi takmičenja.

 

Nakon razigravanja u grupi dobili smo parove četvrtfinala:








POLUFINALNI MEČEVI:



MEČ ZA 3. MESTO:

FINALE:

Turnirska šema III Kupa Vojvodine:

 

Treći put za redom, pobednici su Mijatović Siniša i Babić Aco iz ekipe PK Black Code koji su ovaj put nakon velike borbe ipak opravdali ulogu favorita. 
Nakon prilično blede igre u grupi, u prvom meču druge faze takmičenja protiv vrlo motivisane ekipe iz Rume u sastavu: Ćujić Alaksandar i Stojanović Aleksandar odigrali poprilično nesigurno te umalo i da završe takmičenje jer su nakon vodstva od 2:0 u mečevima singlova u meču parova potpuno podbacili izgubivši sa 1.4 te su u uzbudljivom meču poslednjeg odlučujućeg lega ipak uspeli da prvi stignu do "duplog izlaza" i prođu u dalju fazu takmičenja. 


Drugo mesto je zauzela takodje ekipa iz PK Black Code u sastavu Dragoslav Racić i Ognjen Šakota koji su nakon početnog vodstva u finalnom meču od 2:0, prepustili inicijativu iskusnijem timu izgubivši sve mečeve do kraja. 


Treće mesto je pripalo odličnoj ekipi iz Rume "D" koju su sačinjavali Bratislav Ristić i Goran Pavlović i koji su u možda najuzbudljivijem meču na takmičenju poveli protiv ekipe Black Code C sa 3:1 a zatim u igri parova praktično bili na ivici poravnanja rezultata i pred specijalnim legom jer su gubili 0:3 a onda iskoristivši propuste protivnika, uspeli da se vrate u meč i preokrenu rezultat na 4:3 čime su overili pobedu u meču sa 5:1 i osvojili zaslužena odličja.

Zahvaljujemo se svim učesnicima na III Kupu Vojvodine u nadi da će naredni Kup obeležiti još veći broj takmičara i ekipa iz APV.

Fotografije :


Ekipe iz Odžaka


Ekipa Pančeva


Ekipe PK Black Code







 

I KUP Vojvodine 2015

 

Dana 06.12.2015 godine sa početkom u 12.00h 
u N.Sadu se održao I KUP VOJVODINE u klasičnom pikadu!



KUP je zvanično takmičenje VPF na kom su učestvovali isključivo registrovani takmičari 
za ovu sezonu iz registrovanih i prijavljenih klubova u članstvo VPF.

Učesnici I Kupa Vojvodine 06.12.2015 od 12h
Takmičari Pikado Klub/Ekipa
Obrad Žarić / Dragan Rakić PK Vilage A
Bata Jožef / Rigo Florian PK Vilage B
Zoltan Repaš / Ištvan Kosoruš PK Vilage C
Finta Šandor / Belak Adam PK Vilage D
Siniša Mijatović / Aco Babić PK Black Code A
Ognjen Šakota / Vladimir Terek PK Black Code B
Daniela Bata Bogdanov / Ana Dimitrijević PK Black Code C
Stefan Čizmar / Josip Opačić PK Gerila A
Boris Jeranče / Saša Teodorović  PK Gerila B

 

Prilog RT Vojvodina

 

 

Rezultati: 

 

 

 

 

 

II KUP Vojvodine 2016

Dana 15.05.2016 godine sa početkom u 12.00h 

u Novom Sadu u (Mega Roda marketu) 

održan je II KUP VOJVODINE u klasičnom pikadu.

 Prvo mesto je osvojila ekipa osvajača I Kupa - PK Black Code A (Babić-Mijatović)
i to pobedom u meču protiv  vrlo jake ekipe PK Vilage A (Finta-Rakić) 
od koje su inače izgubili u razigravanju u grupi za plasman. 
Ovaj tandem je potvrdio svoju drugu uzastopnu dominaciju na Kupu Vojvodine 
zadržavši prelazni pehar do sledećeg Kupa.

U polufinalu su bili bolji od ekipe PK Gerila B, dok je ekipa PK Vilage A 
savladala ekipu PK Vilage B za prolaz u finale.

U meču za treće mesto pobedila je ekipa PK Vilage B (Bata-Rigo) 
pobedivši ekipu PK Gerila B (Čizmar-Opačić) ubedljivim rezultatom.


Bonus nagrade:

Nagrada "Prvi Bingo" pripala je Jeranče Borisu iz N.Sada koji je već u prvom svom meču dobro gađao postigavši najbolji skor.

Nagradu "Najveći izlaz" osvojio je Šandor Finta iz Srbobrana izlazom  od 156 poena.

Ispostavilo je da su ove nagrade najverovatnije dodatno inpsirisale takmičare 
koji su nekoiko puta postigli najveći skor u svojim mečevima 
(Čizmar i Rakić po 4 puta, Jeranče i Bata po dva itd.)

Osim dodele prelaznog pehara i pehara za najuspešnije pojedince na Kupu, 
bila je dobra prilika da se zatvaranjem takmičarske sezone 
dodele predviđena odličja za ekipna i pojedinačna takmičenja u tekućoj sezoni
a pehare, diplome i priznanja 
je uručio predsednik Skupštine VPF Saša Teodorović. 

Takodje, podeljene su i specijalne nagrade iz pojedinačnog prvenstva "Profy darts liga" 2014/15 predviđene za "najveći izlaz" kao i najveći broj bačenih 180 u takmičarskoj sezoni koje su dobili Vladimir Terek iz Lalića za najveći izlaz 158 a Jožef Bata iz Čoke za najveći broj bačenih "180" u sezoni i to ukupno sedam puta.